منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

عمل جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می گیرد ؟

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، عملی است که در آن اندازه و فرم گوش ها تغییر شکل پیدا می کند.نتیجه ی عمل جراحی تغییر شکل گوش تا حد زیادی به تغییرات مورد نظر وابسته است ، به هر حال این روش به طور کل موحب افزایش اعتماد به نفس، مخصوصا در کودکان و نوجوانان می شود. اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند، با بخیه زدن غضروف می توان لاله ی گوش را حالت داد و به سر نزدیک تر کرد. اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن تر نمود. گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط عمل زیبایی گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی دلخواه درآورد.

چه کسی نیاز به عمل جراحی گوش و یا اتوپلاستی دارد ؟
اگر به طور مادرزادی دارای گوش های بیش ازحد بزرگی هستید یااندازه و قرارگیری گوشهایتان نسبت به سر متناسب نمی باشدو یا برجسته هستند و یا اینکه دچار آسیب در ظاهر گوش ها شده ایدمی توانید جهت جراحی اقدام نمایید.عمل جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی می تواند باعث بهتر شدن شکل، موقعیت و تقارن گوش ها شود. این عمل می تواند نقص هایی که در هنگام تولد در ظاهر گوش وجود داشته، مثل بزرگ بودن بیش از حد گوش ها را اصلاح کند و همچنین می تواند شکل نامتناسب گوش و بد شکلی ایجاد شده در اثر جراحت و تصادفات را درمان کند.

عمل جراحی زیبایی گوش برای افرادی مناسب است که :
* از سلامت کامل برخوردار باشند و مبتلا به عفونت های مزمن درمان نشده ی گوش نباشند.
* بطور معمول 8 سال یا بیشتر سن داشته باشند، زمانی که غضروف گوش فرد رشد کامل را انجام داده باشد .
* از سلامت روحی برخوردار باشند و مبتلا به بیماری های خاص که در بهبودی اختلال ایجاد می کنند، نباشد.
* سیگاری نباشد.
* افرادی که دارای دید مثبت هستند و دارای اهداف مشخص برای عمل جراحی گوش هستندو انتظارات غیر معقول از عمل خود نداشته باشند.
* روش های اتوپلاستی شامل بخیه زدن غضروف گوش های برجسته و بیرون زده و درنتیجه جمع کردن آن به سمت سر فرد می باشد. گاهی اوقات در گوش های بزرگ از برش غضروف استفاده می شود. این کار باعث می شود که فرد احساس داشتن ظاهری زیباتر و طبیعی تر را پیدا کند.

آمادگی قبل از عمل جراحی زیبایی گوش
انتخاب جراح قابل اعتماد و با تجربه ی کافی
جراحی پلاستیک ، خواه به منظور زیبائی یا با هدف بازسازی ، نیازمند انتخاب های فراوانی است . نخستین و مهمترین آنها ، انتخاب یک جراح قابل اعتماد وبا تجربه می باشد . یکی از بهترین شاخص های آموزش یک پزشک ، دارابودن دانشنامه بورد می باشد . از جراح خود در مورد داشتن دانشنامه بورد جراحی پلاستیک سوال نمائید ، چرا که این دانشنامه تنها مدرکی است که نمایانگر صلاحیت فرد برای انجام جراحی پلاستیک صورت و تمام نواحی دیگر بدنی است .

مشاوره با پزشک معالج
موفقیت و بی خطر بودن جراحی شما تا حدود زیادی بستگی به صداقت و صراحت شما طی جلسه مشاوره دارد . از شما سوالاتی در مورد سلامت ، خواسته ها ، و روش زندگیتان پرسیده خواهد شد . باید نسبت به جواب دادن به سوالات پزشک آمادگی کامل را داشته باشید و دلیل جراحی خود را بدانید. و حتی انتظارات خود را از نتیجه ی عمل با پزشک خود در میان بگذارید.بهتر است ممنوعیت های دارویی و حتی سابقه ی جراحی های قبلی خود را بازگو نمایید در بعضی موارد نیاز است پزشک معالج از عمل های قبلی بیمار خود اطلاع کامل داشته باشد.

از تجربه ی پزشک معالجتان نسبت به عمل اطلاع و رضایت کامل داشته باشید.یک سری آزمایشات مورد نیاز از سوی پزشک برای بیمار نوشته خواهند شد که باید قبل از عمل نتیجه ی آنها آماده باشد.پرهیز از مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل های دارویی به دلیل افزایش خطر خونریزی در بیمار.بعلاوه جراح پلاستیک شما ، به شما می گوید که عمل کجا انجام خواهد شد براساس نوع جراحی که انجام خواهد گرفت ، ممکن است عمل شما در مطب دارای امکانات جراحی ، مراکز جراحی ، یا بیمارستان انجام پذیرد .در هر دو صورت داشتن یک همراه برای بیمار الزامی می باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :