منو اصفهان ، خیابان توحید جنوبی ، مجتمع ژیوار ، طبقه دوم - تلفن : 31312355

تزریق ژل لب و مقایسه با تزریق چربی به لب

ژل لب یکی از پرطرفدارترین روشها برای برجسته کردن لبها است. یکی از بارزترین و مهمترین عناصر صورت، لب ها هستند اما عوامل ارثی و روند بالا رفتن سن موجب می شود که برخی از افراد از ظاهر خود ناراضی باشند. بسیاری از بیماران برای فرم دهی مجدد وحجیم کردن لب های خود به روش های زیبایی از جمله برجسته کردن لب، اصلاح و بهبود فرم آن روی آورده اند. برجسته کردن لب، یک فرایند زیبایی است که می تواند به لب ها فرمی پرتر و برجسته تر دهد. امروزه تزریق ژل در لب رایج ترین شیوه ای است که از آن برای برجسته نمودن لبها استفاده می شود.

اگر فردی که تزریق ژل را انجام می دهد، ماهر و متخصص نباشد، عمل برجسته سازی لب ممکن است فرد را در معرض خطر جدی قرار دهد. پزشکان ما در کلینیک دکتر جعفری پوربرای انجام تزریق ژل آموزش دیده اند، دارای مهارت و تجربه کافی در این زمینه هستند و در طی سالها نمونه های بسیاری از تزریق ژل را انجام داده اند و به تعداد بیشماری از افراد در زیباتر کردن و بهبود شکل لبها کمک نموده اند.

دکتر جعفری پور درباره ی تمام جزئیات و نقاط ضعف و قوت عمل بزرگ کردن لب با شما گفتگو خواهد کرد و در انتخاب بهترین روش و مواد نیز به شما کمک می کند. اگر به چیز خاصی آلرژی دارید و یا نسبت به داروی بی حسی لیدوکائین آلرژیک هستید، حتماً قبل از انجام فرایند درمان، این موضوع را با دکتر جعفری پور در میان بگذارید. همچنین هر گونه دارویی را که در حال مصرف آن هستید چه با تجویز پزشک چه بدون تجویز او، و علاوه بر آن مصرف مکمل های گیاهی را به دکتر جعفری پور اطلاع دهید.

پل ارتباطی:

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن36266851 - 031 تماس حاصل فرمایید.

تزریق ژل به لب

انواع مختلفی از ژل وجود دارد که می توان آن ها را به لب و اطراف دهان تزریق نمود؛ اما پرکاربردترین و متداولترین ژلی که امروزه تولید می شود حاوی موادی از جمله اسید هیالورونیک می باشد. هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود. این ماده می تواند به حجیم تر شدن لب ها کمک کند. سازمان غذا و داروی آمریکا FDA اثربخشی ژل های حاوی اسید هیالورونیک برای تزریق به لب، مورد تایید قرار داده است. نتایجتزریق ژل بلافاصله قابل مشاهده است و این نتایج حداقل تا 66 ماه دوام دارد.
تزریق ژل لب به منظور بزرگ کردن لب بدون نیاز به استراحت و یا با داشتن یک دوره نقاهت کوتاه و به سرعت در کلینیک دکتر جعفری پور انجام می شود.

مزایای تزریق ژل های هیالورونیک اسید به لب


ب اتزریق ژل لب شود به این مقاله ، بافت های لب بهبود یافته و شکل می گیرد. مزایای استفاده از ژل هیالورونیک اسید عبارتند از:

کنترل کردن حجم لب:مقدار ماده برای تزریق قابل کنترل است بنابراین پزشک می تواند حجم لب را کنترل کند.

درمان تدریجی و آهسته:برای رسیدن به نتیجه دلخواه، تزریق را می توان به صورت تدریجی و در چندین جلسه انجام داد.

سهولت در از بین بردن و رفع برآمدگی ها:هر نوع برجستگی و برآمدگی که براثر حرکت لب ها در پوست ایجاد می شود، به راحتی از بین می رود.

کبودی کمتر: نسبت به سایر ژل ها، کبودی و تورم کمتری دارند.

ماندگاری طولانی نتایج:نتایج دوام زیادی دارند اما دائمی نیستند.

احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیاری کم است:به علت اینکه هیالورونیک اسید از موادی ساخته شده اند که مشابه آن در بدن نیز یافت می شود، احتمال بروز واکنش های آلرژیک بسیار کم است اما اگر به داروی لیدوکائین حساسیت دارید موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

دوره بهبود تزریق ژل به لب (H2)

پس از تزریق ژل لب رعایت برخی موارد برای بهبودی سریع تر ضروری است:

بعد از درمان کمی درد و کبودی وجود خواهد داشت:دوره بهبودی معمولاً به مدت یک روز است، با این حال ممکن است کبودی، تورم و درد تا یک هفته ادامه داشته باشد. در موارد نادر، هیالورونیک اسید ممکن است باعث بروز واکنش خفیف تا متوسطی در محل تزریق شود که معمولاً بعد از گذشت 1 تا 2 هفته فروکش می کند.

در طول دوره بهبودی نباید ایبوپروفن و یا آسپیرین مصرف کنید: خودداری از مصرف NSAID ها (داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی، آسپیرین و یا ایبوپروفن) به شدت توصیه می شود، زیرا این داروها می توانند احتمال کبودی را افزایش دهند. هر چند که دوره ی بهبودی بسته به نوع روشی که برای اصلاح و تقویت لب آز آن استفاده می شود، در افراد مختلف متفاوت است اما بیشتر بیماران بدون نیاز به سپری کردن دوره ی بهبودی و یا داشتن دورهی بهبودی کوتاه میتوانند فعالیتهای روزمره خود را دوباره از سر گیرند.

مراقبتهای پس از تزریق ژل به لب

رعایت نکات زیر پس از تزریق ژل لب برای کوتاه کردن دورهی ریکاوری ضروری است:

یک کمپرس سرد را در روز درمان روی ناحیه درمان شده (یخ را به طور مستقیم روی پوست اعمال نکنید) هر نیم ساعت یکبار به مدت 10 دقیقه اعمال کنید.

از هر گونه فعالیتی که باعث گرما میشود از جمله تمرينات شديد، آب گرم، سونا و دوش آب گرم به مدت 24 ساعت اجتناب کنيد.

از اعمال فشار بر روی ناحیه به مدت 48 ساعت اول (در صورت امکان، به پشت بخوابید صورت به سمت بالشت نباشد) اجتناب کنید.

از محصولات cosmeceutical فعال (AHAs، رتینول، ویتامین C) و آرایش بر پایهی روغن به مدت 24 ساعت استفاده کنید.

برای تسکین و آرام کردن پوست. سه بار در روز به مدت 7 روز پس از انجام روش از درمان موضعی استفاده کنید.

2 هفته بعد از درمان از موم اندازی صورت، پیلینگ شیمیایی، میکرونیدلینگ، میکرودرم ابریژن، IPL یا درمانهای لیزر اجتناب کنید.

ناحیه درمان را ماساژ ندهید مگر اینکه پزشک توصیه کرده باشد.

نتایج بزرگ و برجسته کردن لب بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

نتایح تزریق را معمولا بلافاصله پس از آن مشاهده خواهید کرد. پس از التیام، لبها کاملاً طبیعی به نظر میرسند.

ظاهری جوان تر: بزرگ کردن لب موجب رفع چین و چروک پوست می شود و به لب ها ظاهری پرتر و برجسته تر می بخشد. بنابراین فرد جوانتر به نظر خواهد رسید.

رفع خطوط ریز و چین و چروک پوست:پس از انجام بزرگ کردن لب، با قطور شدن لب که کاملاً هم طبیعی به نظر می رسد، بیمار می تواند از لب های پر و برجسته خود لذت ببرد. همچنین فرد می تواند اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورد.

اصلاح افتادگی و شل شدگی پوست:بالا رفتن سن معمولاً موجب می شود که پوست اطراف دهان شل و افتاده شود. عمل بزرگ کردن لب به پوست لب و اطراف آن شادابی و لطافت می بخشد.

در صورت رضایت از فرم و نتیجه بزرگ و برجسته شدن لبهای خود، می توانیدپروتز لبکه روش ماندگارتری است را انجام دهید.

آیا تزریق ژل لب روشی بیخطر است؟

ژلهای هالورونیک اسید Juvederm، Teosyal، Belotero و Emervel دارای سابقه ایمنی قوی در میلیونها نفر در سراسر جهان که از این ژلها استفاده کردهاند، در طی 10 سال گذشته هستند. هالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن شما یافت میشود، وظیفه آن در پوست جذب آب و ایجاد پری است. با بالا رفتن سن، هالورونیک اسید از دست میرود، به همین دلیل است که با افزایش سن پوست نازکتر، خشکتر و چیندارتر میشود. با ژلهای هالورونیک اسید، شما به سادگی چیزی را به پوست باز میگردانید که معمولا وجود دارد، اما در شکل پایدار به طوری که بیشتر دوام دارد- معمولا ژلهای لب استاندارد 4 تا 6 ماه دوام دارند.

چقدر ژل لب نیاز دارم؟

مقدار ژلی که برای پر کردن لبها مورد استفاده قرار میگیرد به این که ابتدا لبهای شما چگونه به نظر میرسند، و به دیگر اجزای صورت شما و آنچه که میخواهید به دست آورید، بستگی دارد. در صورتی که بخواهید، پزشک ابتدا مقدار کمی ژل به لب تریق میکند و سپس با گذشت زمان مقدار ژل تزریقی را افزایش میدهد، در این صورت هیچکس متوجه نمیشود که ژل تزریق کردهاید، مگراینکه خودتان بگویید.

پزشکان قبل از شروع درمان برای کاهش سطح ناراحتی از کرم بیحسی استفاده میکنند. هر فرد تجربه متفاوتي خواهد داشت، اما پزشکان تا آنجا که امکان دارد به گونهای درمان را انجام میدهند که فرد حداقل ناراحتی را داشته باشید.

هزینه برجسته و بزرگ کردن لب بدون جراحی با تزریق ژل

هزینه بزرگ کردن لب با توجه به موارد زیر متفاوت است:

نوع و روش مورداستفاده

تجربه پزشک

محل زندگی شما

معمولاً قیمت ژل ها نسبت به تعداد سرنگ تزریق شده برآورد می شود. هزینه تزریق به میزان مواد استفاده شده بستگی دارد. در اکثر موارد به بیش از یک یا دو سرنگ نیاز است.

سؤالات رایج درباره تزریق ژل به لب

بزرگ کردن و حجیم کردن لب چگونه انجام میشود؟

شما یک مشاوره و ارزیابی کامل خواهید داشت، و شما و پزشکتان با هم یک برنامهی مناسب برای کمک به دستیابی به ظاهر مورد نظرتان ایجاد خواهید کرد. شما به طور کامل آموزش خواهید دید، بنابراین میتوانید با آگاهی کامل تصمیم بگیرید. قبل از انجام این روش، چندین عکس گرفته میشود، و سپس میتوانید برای انجام درمان واقعی نوبت بگیرید. درمان 20 تا 60 دقیقه طول میکشد، زیرا شما در مورد دستیابی به تعادل در چهره خود بسیار سفت و سخت هستید، و دوست دارید که برای اطمینان از نتیجه زیبا و طبیعی زمان بگذارید.

حجیم کردن لب با ایمپلنت لب چگونه انجام میشود؟

جراحی پیچیده نیست و زمان زیادی نمیبرد. شاتهای موضعی لیدوکائین برای شما، به منظور تسکین درد، و اپینفرین، رگ تنگ کن، برای محدود کردن میزان خونریزی و کبودی تزریق میشوند. پس از ایجاد چهار برش در هر گوشه از دهان، جراح ایمپلنت را با استفاده از یک ابزاری با انتهای تیز به نام تروکار یا یک جفت انبر دم باریک در لب قرار میدهد. پس از قرار دادن ایمپلنت، جراح ایمپلنت را به بهترین شکل برای لب فرد برش میدهد و در صورت لزوم، انتهای ایمپلنت را میچیند. سپس نواحی برش داده شده بخیه میشوند و کار تمام است.

من شنیدهام که خطر عفونت در روش ایمپلنت لب نسبت به تزریق لب بسیار بالا است، چنین چیزی درست است؟

در این روش خطر ابتلا به عفونت بالا است، زیرا دهان به طور طبیعی دارای میکروبهای زیادی است. به علاوه، لبهای شما زیاد حرکت میکنند و نسبت به دیگر قسمتهای بدن که زیاد حرکت نمیکنند، بیشتر طول میکشد تا بهبود یابند.

اگر سعی کنید دهان خود را تمیز نگه دارید، و به طور مرتب با دهانشویه ضدعفونی کننده دهانتان را بشویید و محلهای برش را نکنید، زخمهای شما احتمال ابتلا به عفونت کمتری دارند. شستن تمام میوهها و سبزیجات خام قبل از خوردن و اجتناب از خوردن گوشت نپخته، نیز احتمال ابتلا به عفونت را کاهش میدهد. بهداشت دهان و دندان ضروری است و هرگونه کار دندانپزشکی باید قبل از انجام هرگونه فرآیند حجیم کردن لب، انجام شود.

آیا هنگام حرکت دادن لبهایم عجیب به نظر میرسند یا انجام این روش باعث محدود کردن حرکت لبهایم میشود؟

ممکن است هنگام لبخند زدن، صحبت کردن، و دیدن ظاهر لبها پس از فرآیند حجیم کردن لب متوجه تفاوت شوید، به ویژه در طول مرحلهی بهبودی. لبها ممکن است بعد از تزریق بسیار سفت و بیحرکت باشند؛ کمی زمان میبرد تا به آن عادت کنید. شما نمیتوانید انتظار داشته باشید که تغییری در این ناحیه ایجاد نشود، ماهیچههای لب نیز به طور غیرارادی حركت میكنند، بنابراین هر تغییری در این ناحیه منجر به تغییر شکل لب یا تاثیر گذاشتن بر حرکات لب میشود.

کپی فقط با ذکر لینک و منبع بلامانع است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید ، چهارراه پلیس ، ساختمان ژیوار طبقه دوم
تلفن : 31312355 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :